В даний час існує безліч стилів та напрямків йоги. Йога в Одесі набирає обертів, швидко розвивається, різні практики з’являються щорічно у великій кількості. Навіть досвідчений йог може збентежитись, намагаючись хоча б перерахувати їх повністю. Кожен із стилів має свої сильні сторони, свої особливості. Але є стиль, який є потужною стародавньою практикою, це – Хатха-йога.

Практика сформувалася в тому вигляді, в якому ми звикли її бачити в Індії в Х столітті на основі безлічі місцевих практик. Існує легенда, що вчення Хатха йоги було передано в дар людям богом Шивою. Спочатку велися суперечки, про призначення Хатха йоги: деякі джерела говорять нам про те, що Хатха йога готувала «новачків» до Раджа-йоги (класичної, ортодоксальної йоги), інші говорять про те, що Хатха йога спочатку з’явилася як повноцінне вчення. Як би там не було, але сьогодні Хатха йога є цілісною системою унікальних практик.

Що ж включає Хатха-йога?

  • Асани як метод вдосконалення тіла;
  • Пранаями, тобто практика контролю потоків внутрішньої енергії у вигляді дихальних вправ;
  • Шаткарма, що є комплексом очисних практик;
  • Пратьяхара, або методика відволікання почуттів та уваги, та їх концентрація;
  • Медитація, що застосовується для розслаблення, позбавлення стресів і налаштування зв’язку між розумом і тілом;

Які основні цілі Хатха йоги?
Хатха йога ставить собі за мету вдосконалювати тіло, створюючи фундамент для розвитку фізичного добробуту та досягнення гармонії, розвивати механізми контролю над внутрішньою енергією («праною»). Також важливою складовою є тренування концентрації свідомості, яка потрібна для подальших практик. Говорячи простіше, основними цілями є вирівнювання тіла та його розкріпачення, розвиток фізичних даних та набуття контролю над розумом.

Особливостями Хатха-йоги можна вважати її фізіологічність, поступовість наростання навантаження та зв’язок багатьох практик. Навіть етіологія походження поняття Хатха-йога позначена мета та метод даної практики – злиття. Це злиття напрямів, практик, методів, що у сукупності дає грандіозний результат.

Для кого підходить Хатха-йога?

Метод Хатха йоги для початківців, тому що вчить новачків у йозі збирати в купу тіло та розум, освоювати одночасно асани та пранаями. Підходить практика Хатха йоги для початківців будь-якої статі, віку, стану здоров’я, тому що це дуже масштабна система, яку легко можна підлаштувати під кожного.
У результаті з допомогою Хатха-йоги практикуючі знаходять контроль над своєю енергією, засвоюють навички напрями і розподілу її за тілом, що тягне у себе зниження сили та інтенсивності фізичних навантажень, оскільки вправи виконувати простіше з допомогою концентрації енергії у потрібному місці. Хатха-йога не ставить собі за мету створення максимальної напруги в тілі. Навпаки, вона вчить оминати перешкоди, не виснажувати своє тіло. Так як річка не тече в гору, так і ви не повинні мучити себе максимальними зусиллями, практика повинна приносити вам задоволення та радість.

Хатха-йога не має чітких стандартів і кордонів, тому методи її викладання відрізняються не тільки в різних країнах, вони різні навіть у двох різних викладачів, тому варто приділяти велику увагу вибору викладача, оскільки від цього залежатиме успіх практик. Хатха йога в Одесі викладається висококласними сертифікованими викладачами студії “Йога Дім”. Наші викладачі створять вам власну методику і допоможуть пізнати чудовий світ йоги! Приєднуйтесь до нас, ми чекаємо на Вас на заняттях Хатха-йоги в Одесі!