Темп життя сучасної жінки неймовірно інтенсивний і насичений, їй доводиться встигати у багатьох починаннях – чи то робота, чи сім’я. І в подібній щоденній метушні дуже складно не розгубити сили, не похитнути свого здоров’я. Велика кількість стресів, непомірні навантаження, недолік відпочинку – ось основні фактори ризику для жіночого здоров’я. Забуваючи про те, наскільки важливо стежити за циклічними ритмами жіночого організму, багато хто завдає непоправної шкоди своєму жіночому початку, звідки черпають красу і здоров’я, і ​​що не менш важливо – пригнічують репродуктивну функцію.

Саме для жінок, які живуть у цьому «міському» темпі, розроблено комплекс асан, який прийнято називати жіночою практикою або жіночою йогою.
Що дає вам йога для жінок? Насамперед жіноча йога переслідує ті самі цінності, що й класична йога, а саме духовне та фізичне здоров’я, гармонія розуму та тіла, побудова красивої фігури та стимуляція роботи всіх функцій організму. Але на відміну від класичної йоги, жіноча практика наголошує на жіночому здоров’ї. Асани та їх послідовність підібрані за таким принципом, щоб вони стимулювали кровотік, а також допомагали відновити циркуляцію енергії в зоні малого тазу, покращуючи таким чином роботу органів жіночої сечостатевої та репродуктивної системи.

Великий наголос у йозі для жінок йде на фізіологічність та орієнтованість на фази циклу. Жіноча йога не протипоказана навіть під час місячних. Більше того, певні асани допоможуть вам якнайшвидше позбутися дискомфорту та больових відчуттів, і швидше повернутися до звичного темпу життя.
Регулярна практика йоги для жінок допоможе вам розкрити таз, збільшити рухливість у кульшовому суглобі, зміцнить як масивні м’язи таза, так і дрібні глибокі м’язи малого таза та промежини.

Особливостями жіночої практики йоги методом Б.К.С. Айенгар є присутність відразу двох розслаблюючих етапів за заняття: на початку і в кінці. Це дозволяє спочатку підготувати тіло до навантажень: розігріти суглоби і стимулювати секрецію суглобової рідини, розробити зв’язковий апарат і наповнити кров’ю м’язи, щоб уникнути травм, а потім зняти підвищений тонус м’язів і напругу зв’язок, щоб уникнути затискань і розтягувань, а також для прискорення відновлення м’язової. тканини.

Так само заняття включають плавні переходи між асанами, м’якість входу і виходу з асан. Часто вдаються до використання різних ременів та цегли для йоги, що допомагає знизити навантаження на скелетний каркас та суглобовий апарат. З жіночої практики виключені важкі, силові асани, також немає різких переходів і стрибків.

На занятті широко застосовуються статичні пози і пози, які залучають у роботу одночасно всі групи м’язів, що сприяє розвитку координації роботи м’язів, пластики, постави та залучає в роботу навіть найглибші м’язи. Саме на основі такої йоги утворилася каланетика – система статичних вправ, що набирає популярності на Заході.

М’яка йога відрізняється тим, що підходить всім. Протипоказань не існує, і навіть більше – її застосовують у тому числі і з терапевтичною метою для регенерації суглобів, зв’язок, проблем зі скелетом та поставою (остеохондрози, патологічні лордози, кіфози, сколіози). Жіноча практика Йоги подарує вам силу, красу, фізичне здоров’я, а також допоможе нівелювати дію стресів і навчить вас контролювати свій розум.

Комплекс відновлюють енергію поз, дихальних вправ і медитацій, вкладених у зняття напруги у тілі рахунок пасивних витягувань, розслаблення нервової системи, як наслідок дихальних практик і омолодження організму рахунок перевернутих поз. В основному заняття складається з підготовчих поз до перевернутих, перевернутих поз та пранаями. Практика дарує яскраво виражений ефект розслаблення та заспокоєння.

Жіноча йога показана всім жінкам, які ведуть малорухливий спосіб життя, які страждають від стресів, а також жінкам після 40 років. Особливу увагу на жіночу практику варто звернути жінкам, які страждають на дисменорею – хворобливі місячні, оскільки причиною болю найчастіше буває спазм дрібних судин ендометрію, а наслідком регулярної практики є поліпшення кровообігу всіх шарів матки.

Зберегти або відновити жіноче здоров’я разом з йогою для жінок не важко, це під силу кожному. Практикуйте, і залишайтеся здоровими та красивими!